گروه پژوهشی پیشگامان انتقال ژن در همکاری با انجمن بیوتکنولوژی ایران در نظر دارد کارگاه آموزشی دو روزه در زمینه تشخیص ملکولی بیماری های رایج ژنتیکی بر مبنای PCR را به صورت تئوری و عملی در تاریخ 7 و 8 دی ماه 1391 در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی برگزار کند. بخش های مختلف کارگاه عبارتند از:

-  مقدمه ای بر ناهنجاریهای ژنتیکی

-   معرفی ناهنجاریهای شایع ژنتیکی از قبیل تالاسمی، دیستروفی عضلانی دوشن، PKU، هانتینگتون و ...

-  مبانی تشخیص قبل از تولد ناهنجاری های ژنتیکی

-  انواع روش های تشخیص بیماری های ژنتیکی

-   آشنایی با مبانی تکنیک های ملکولی تشخیص انواع بیماری های ژنتیکی ( RFLP, FISH, …)

-   آشنایی با تکنیک Multiplex PCR و کاربرد آن در تشخیص بیماری ها

-   استفاده از تکنیک Multiplex PCR برای تشخیص بیماری دیستروفی عضلانی دوشن و حذف های میتوکندریایی

-  آشنایی با تکنیک  Arms PCRو کاربرد آن در تشخیص بیماری ها

-   استفاده از تکنیک Arms PCR برای تشخیص بیماری های تالاسمی و سیستیک فیبروسیس

-   بررسی نتایج بر روی ژل الکتروفورز و تفسیر آن

مدرس: جناب آقای دکتر مسعود هوشمند (مسئول آزمایشگاه تشخیص بیماری های خاص و عضو هیات علمی پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری)

این کارگاه مناسب دانشجویان کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری رشته های مرتبط با زیست شناسی، بیوتکنولوژی، کشاورزی، علوم آزمایشگاهی و همچنین دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های پزشکی و پیراپزشکی می باشد.

دانشجویان و اعضای انجمن بیوتکنولوژی ایران برای ثبت نام از تخفیف مناسب برخوردار می باشند. در پایان دوره به شرکت کنندگان گواهی معتبر با تایید انجمن بیوتکنولوژی اعطاء می گردد. با توجه به محدود بودن ظرفیت، اولویت با کسانی است که زودتر ثبت نام کنند.

- مکان دوره آموزشی: تهران، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی، آزمایشگاه جامع تحقیقاتی، آزمایشگاه بیوتکنولوژی

- در این دوره جهت متقاضیان غیر ساکن تهران امکانات اسکان با هزینه اندک فراهم خواهد شد.

علاقه مندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت اینترنتی www.irgtp.com مراجعه و یا با شماره تلفن های 88200114-021  و 09333954693 تماس حاصل فرمایند.

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 28 آذر 1391    | توسط: مریم حسینی    | طبقه بندی: کارگاه ها و دوره های آموزشی ژنتیک،     | نظرات()