براساس اطلاعیه سازمان سنجش آموزش كشور، رشته زیست شناسی در آزمون كارشناسی ارشد ژنتیك سال 1391 به 3 رشته زیست شناسی جانوری، زیست شناسی گیاهی و زیست شناسی سلولی و مولكولی تغییر یافته و برای كنكور ارشد ژنتیك درس تكامل نیز اضافه شده . این خبر در سایت شرکت تعاونی خدمات آموزشی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شده . وبلاگ و سایت نیوژنتیك تا حصول اطمینان از كتاب ها و سرفصل های جدید منابع تازه ای معرفی نمی كند.

برای خواندن جزئیات خیر اینجا كلیك كنید

تاریخ آپدیت : 25/7/90

 

 

منابع آزمون کارشناسی ارشد ژنتیک ( وزارت علوم )

معمولا دانشجویان برای پیدا کردن منابع کنکور کارشناسی ارشد ژنتیک دچار مشکل می شوند. تلاش کردیم بهترین مجموعه کتابهای مرجع را در این پست معرفی كنیم .  البته این کتاب ها مهمترین کتابها برای آماده شدن برای آزمون هستند و در صورتی که شما کتابهای دیگری را در این زمینه در اختیار دارید، حتما آنها را هم مطالعه کنید .

درس ژنتیک:

استانسفیلد – ژنتیک آساد – تامارین – کتاب تست دکتر سهرابی جلد 1 و 2 ( اگر جزوه ژنتیک دکتر سهرابی را از دانشجویان دانشگاه آزاد کرج و یا دانشگاه آزاد قم هم پیدا کریدید حتما بخوانید ) – ژنوم 3 – ژنتیک سیدنا – من ویرایش نهم کتاب genes  را هم پیشنهاد می کنم ( ترجمه شده )  -ژنتیک پزشکی تامپسون - کلونینگ ژن و تجزیه وتحلیل DNA تی ا براون -

درس زیست شناسی سلولی و مولکولی :

 زیست شناسی سلولی و مولکولی مجد – لودیش – زیست شناسی سلولی و مولکولی مریم خالصی

درس بیوشیمی :

بیو شیمی لنینجر یا بیوشیمی استرایر – مروری بر بیوشیمی دکتر پناهی – بیوشیمی شهبازی ملک نیا

درس بیو فیزیک:

 بیوفیزیک انتشارات سنجش - زیست پرتوی انتشارات پیام نور -

میکروبیولوژی:

میکروبیولوژی جاوتز – میکروبیولوژی زینسر - میکروبیولوژی انتشارات پوران پژوهش - دکتر آموزگار

زبان تخصصی – کتاب خاصی را نمی توان معرفی کرد اما یکی از مدیران وبلاگ نوشتن یک کتاب مفید برای این درس را به پایان رسانده و در صورت انتشار خبر آن در وبلاگ درج خواهد شد .

 

برای ژنتیک وزارت بهداشت:

 ژنتیک پزشکی تامسون – ژنتیک پزشکی امری - بیوشیمی هارپر– زیست شناسی سلولی و مولکولی لودیش و میکروبیولوژی پزشکی جاوتز پیشنهاد می شود.

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 7 مهر 1389    | توسط: مشتاق امیری مریم حسینی    | طبقه بندی: کنکور کارشناسی ارشد ژنتیک،     | نظرات()